انتخاب سوئیچ برای سیستم نظارتی یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌هایی است که شما حتما باید نکاتی را راجع به آن بدانید.

هنگامی که شما به دنبال سوئیچی برای سیستم خود می‌گردید، لیست بلند بالایی از انواع آن‌ها با قیمت‌های مختلف مشاهده‌ می‌کنید، در این وضعیت شما از خود می‌پرسید که کدام یک از آن‌ها برای تجهیزات من مناسب خواهد بود. ما اینجا با شرح چند مفهوم ساده، به شما کمک می‌کنیم که با صرف هزینه‌ای مناسب، بهترین انتخاب سوئیچ برای سیستم‌ نظارتی خود را داشته باشید.

مشاهده بیشتر…

نکات انتخاب سوئیچ‌ برای سیستم‌ نظارتی

شما با لحاظ نکته‌هایی در مورد انتخاب سوئیچ برای سیستم نظارتی و داشتن یک برنامه‌ریزی مناسب قبل از خرید، می‌توانید هزینه‌های منطقی را برای خرید آن‌ها صرف کنید و علاوه بر آن شما سوئیچی با بهترین کارکرد برای سیستم خود تهیه کرده‌اید. این نکات عبارتند از:

1) در ابتدا باید تعداد کاربرانی که شبکه شما قرار است، پشتیبانی کند را لحاظ کنید.

2) زیرساخت شبکه و سیستم نظارتی خود را بدانید. در صورتی که شما می‌خواهید سوئیچ شبکه گیگابیت را بخرید، باید تمام زیر ساخت‌های سیستم نظارتی شما گیگابیت باشند.

3) حتما جایگاه و محل نصب سوئیچ را از قبل مشخص کنید.

4) بهتر است با انواع برند سوئیچ شبکه مثل سیسکو، دی‌لینک، تی‌پی‌لینک، داهوا، هایک ویژن و هایلوک آشنایی نسبی داشته باشید تا بتوانید بهترین نمایندگی را متناسب نیاز خود، برای خرید سوئیچ‌ها انتخاب نمایید. با این حال شما می‌توانید برای خرید کالای اورجینال و اصلی از برندهای مختلف، از مجموعه توتال شبکه کمک بگیرید.

5) نیاز کاربران و مصرف‌کنندگان دیگر را از شبکه تعیین کنید و مثلا از آن‌ها بپرسید که سوئیچ اترنت یا گیگابیت می‌خواهند.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب سوئیچ برای سیستم نظارتی

به غیر از نکاتی که در بالا اشاره کردیم، عواملی هستند که شما باید هنگام خرید و انتخاب سوئیچ برای سیستم نظارتی در نظر بگیرید. به طور کلی این عوامل به دو گروه تقسیم می‌شوند که آشنایی با هیمن دو مورد خیلی برای شما مفید خواهد بود. این دو مورد عبارتند از:

1) تعداد پورت سوئیچ

در ابتدای کار لازم است بدانید که سوئیچ شما باید چه تعداد پورتی را داشته باشد. تعداد کاربرانی که از سیستم استفاده می‌کنند و زیرساخت اولیه شما، تعداد پورت‌های لازم را برای شما مشخص می‌کند. معمولا تعداد پورت‌های آن‌ها 5، 8، 16، 24 و 48 است و اگر شما سیستم‌های نظارتی کمی را می‌خواهید به شبکه متصل کنید، سوئیچی با پورت 5 برای شما مناسب خواهد بود. با انتخاب پورت 5، 4 پورت برای اتصال دستگاه‌ها و 1 پورت برای اتصال روتر شبکه به کار می‌رود. تعداد پورت سوئیچ، اولین عامل و فاکتوری است که در قیمت آن تاثیر می‌گذارد. در نتیجه از این گزینه صرف نظر نکنید، چون اگر پورت مناسبی انتخاب نکنید، سوئیچ‌ها نمی‌توانند سیستم‌های نظارتی را ساپورت کنند.

2) سرعت پورت‌های سوئیچ

سرعت‌های سوئیچ به سه دسته اترنت، گیگابیت و 10G تقسیم‌بندی می‌شوند. سوئیچ‌هایی با سرعت اترنت هر 100Mb را در یک ثانیه منتقل می‌کنند. این در حالی است که سوئیچ‌هایی با سرعت گیگابیت در هر یک ثانیه می‌توانند 1000Mb را منتقل کنند و در نوع 10G سرعت به ده برابر سرعت گیگابیت می‌رسد. با وجود سرعت‌های تعریف شده برای هر نوع، می‌توان گفت که بیشتر کاربران از سوئیچ‌های گیگابیت استفاده می‌کنند و از نظر آن‌ها نباید با سرعت کم، کارایی کل سیستم‌های نظارتی را کاهش دهند.

همچنین در صورتی سوئیچ گیگابیت برای شما مناسب خواهد بود که شبکه و تجهیزات شما در حال گسترش باشد و احتیاج به سیستم‌های قوی‌تری داشته باشید وگرنه صورت نوع اترنت آن هم برای شما کفایت می‌کند. در این میان مدل اترنت ویژگی‌های دیگری هم دارد و شما با استفاده از آن می‌توانید ویدیوهایی با کیفیت 4K ذخیره کنید و از طریق تلویزیون آن را ببینید. ویژگی که سوئیچ‌ها را در مقابل با سایر سیستم‌های کامپیوتری خاص می‌کند، سرعت بالای آن‌ است و هنوز هم تجهیزاتی برای جایگزین آن‌ها تولید نشده است.